Lojistik

Lojistik

VENOKTA , Hızlı Kargo ve Kurye Taşımacılığıunda geliştirdiği Projeyi ASE de uygulamaya aldı. Sektörde yer alan tek uygulama olan bu yazılım ile Venokta Uluslararası Hızlı Kurye ve Kargo Taşımacılığında çok geniş bir bakış açısıyla bu konuya sektörel çözüm getirdi.
Tüm uluslararası Kurye ve Kargo işlemlerinin her bir adımını digital platforma taşıyan bu sistem şu anda Muhasebe ve Finans bölümleri ile dedesteklenmiş durumda. Oracle BI ile yapılan iş zekası çözümü ürünün operasyonel gücünün yanında raporlama gücünü de üst seviyeye çıkarmış durumda.
İş Oratğımız ASE ASYA AFRİKA HIZLI KARGO VE KURYE DAĞITIM A.Ş Hakkında kısa bilgi:

ASE, Doküman ve Paketlerinizi tüm Dünya ülkelerine kapıdan kapıya teslim eden bir hızlı ulaştırma ağıdır. İstanbul'u bir dağıtım ve aktarma merkezi olarak kullanmakta olan ASE, uzman olduğu ülkelere buradan her gün direkt uçuşlar ile ulaşan, sektöründeki Türkiye merkezli ilk ve tek markasıdır..

1992 yılında Sermet ÇETİN tarafından “Türkiye’deki ilk ve tek Uluslararası Hızlı Hava Taşıma ve Teslim Sistemini" oluşturmak amacı ile kurulan ASE-ASIA AFRICA SKY EXPRESS, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'nin Türkiye ve dünya ekonomisi açısından çok önemli olduğundan hareketle öncelikle bu bölgede örgütlenerek, uzmanlaşmıştır. Bu bölgede sunduğu güvenli hizmet, Türkiye ve diğer ülkeler ile bu bölge arasındaki ticari ilişkilerinin önemli ölçüde gelişmesine olanak sağlamıştır. Bugün de bölgedeki rakiplerinden daha kaliteli ve hızlı hizmet sağlayarak uluslararası yatırımcıların tercih ettiği marka olmayı sürdürmektedir.

BAKÜ, TAŞKENT, TİFLİS, ALMATI, AŞKABAT, BİŞKEK gibi Orta Asya kentlerinde kendi ofislerinde faaliyet göstererek fark yaratan ASE, bir sonraki aşamada kendini Türkiye'nin komşu ülkeleri ile ticaretine zaman kazandırmak ve kazandığı bilgi birikimini yeni bölgelere taşımak amacıyla kendi ofisleri ile direkt ulaşım ağını genişletmiştir. Son olarak DUBAİ ve BERLİN gibi stratejik noktalarda da ofis açarak Avrupa ve Orta Doğu'da da iddialı bir konuma gelmiştir. Bugün de aynı vizyon ve misyon ile Türkiye ve dünya ekonomisinin geleceği olarak gördüğü bölgelere yatırım yapmakta tereddüt etmeyen ASE, gelecek on yılda da Afrika kıtasında örgütlenmeyi ve güvenilir bir hızlı teslim ağı kurmayı planlamaktadır.

Yorumlar